Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР суд виніс вирок двом зрадникам, на черзі ще 12 перебіжчиків

19/04/2024

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро суд виніс вирок щодо двох зрадників, очікують розгляду суду справи 3 перебіжчиків, ще 9 особам повідомлено про підозру.


За матеріалами ДБР засуджено до 15 років тюрми з конфіскацією майна правоохоронців Скадовського районного відділу поліції за статтею колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Під час окупації Херсонщини один з них добровільно обійняв посаду так званого «заступника начальника» в незаконно створеному органі «Голопристанському райвідділі поліції» Херсонської області, а інший - «оперуповноваженого карного розшуку».


Направлено до суду обвинувачення за статтею держзрада (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо колишнього військовослужбовця із Сумської області, який у 2019 році переїхав до росії, а з початку повномасштабного вторгнення поповнив лави окупаційного війська.

У вересні 2022 року, виконуючи бойові задачі в тій же Луганській області, разом з іншими загарбниками, потрапив у полон до військових ЗСУ. У грудні 2022 його обміняли на українських оборонців.


Також завершено і направлено до суду обвинувачення у державній зраді щодо колишньої співробітниці правоохоронних органів з Куп’янського району Харківщини. Зрадниця дочекавшись силового захоплення міста почала співпрацювати з окупантами.

У так званій місцевій «народній міліції» її спочатку призначили оперуповноваженою, а згодом старшим інспектором у питаннях неповнолітніх.


За статтями дезертирства та колабораціонізму судитимуть колишнього правоохоронця з Луганщини, а нині «судового пристава рф» (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Обвинувальний акт щодо нього направлено до суду.

Вже 25 лютого 2022 року під час повномасштабного вторгнення рф чоловік самовільно залишив місце несення служби свого підрозділу у Старобільському районі. Фігурант домовився з загарбниками та прийняв пропозицію обійняти посаду у так званій «федеральній службі судових приставів рф».


Також ДБР повідомило про підозру двом правоохоронцям з Куп’янська, двом колишнім інспекторам ДСНС з Донецької області та Генічеська, колишньому військовому з Криму, трьом колаборантам, які стали псевдосуддями у «днр», та двом працівникам Старобільського СІЗО.


Двоє зрадників з Куп’янська влаштувалися водіями в окупаційному каральному органі після захоплення частини Харківщини. Вони підозрюються у державній зраді та добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 1, 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Колишній працівник ДСНС з Донецької області у 2014 році добровільно обійняв посаду головного інспектора з пожежного нагляду в окупованій Горлівці.

Експравоохоронця підозрюють у колабораційній діяльності та участі у терористичній організації (ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3 КК України).


Колишня працівниця Генічеського райуправління ДСНС влаштувалася на роботу до окупантів та отримує за проявлену лояльність рублі та підвищення до посади «заступника начальника пожежної частини».

Жінка підозрюється у добровільному зайнятті посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України).


Військовий з Криму, який у 2014 році перейшов на службу до загарбників, нині прислуговує окупантам у складі збройних сил чорноморського флоту російської федерації. В його обов’язки входить ремонт підбитої бійцями ЗСУ авіаційної техніки загарбників.

Колишньому офіцеру повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).


Також працівники ДБР заочно повідомили про підозру у колабораціонізмі колишнім адвокату, керівниці апарату суду та працівнику Теруправління Державної судової адміністрації в Донецькій області, які наразі засуджують громадян України на тимчасово окупованій території Донеччини.

Колишній адвокат з Маріуполя підтримав тимчасову окупацію міста у 2022 році та перекваліфікувався на суддю. Він обійняв посаду псевдосудді так званого «Приморського райсуду міста Маріуполя днр».

У 2023 році підозрювані призначені на свої посади на підставі наказу президента рф та, за наявною інформацією, отримали паспорти громадян рф.

Фігуранти підозрюються у колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Заочні повідомлення про підозру у державній зраді отримали двоє молодших інспекторів ДУ «Старобільський слідчий ізолятор», які працюють на окупантів.

Фігуранти працюють за російськими законами, виконують накази загарбників, слідкують за дотриманням «режиму» громадянами, які незаконно утримуються в установі.


Процесуальне керівництво здійснює здійснюють Донецька, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська обласні прокуратури, Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону та Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.