Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР суд призначив 12 років тюрми колаборанту, який мав захищати ЗАЕС, завершено розслідування та повідомлено про підозру ще 9 перебіжчикам

21/06/2024

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами Бюро суд виніс вирок стосовно одного зрадника, завершено розслідування та направлено до суду матеріали щодо шістьох перебіжчиків, про підозру повідомлено ще трьом особам.

За матеріалами ДБР Ленінський районний суд Запоріжжя визнав винним у колабораційній діяльності військовослужбовця частини, що охороняла Запорізьку атомну станцію (ч. 7 ст. 111-7 КК України). Йому призначене покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років.

Під час захоплення Енергодара у березні 2022 року чоловік виконував обов’язки по захисту атомної станції. Але після повної окупації міста він швидко переметнувся на бік ворога. Чоловік спочатку долучився до так званої «народної міліції», а потім влаштувався до незаконного правоохоронного органу, який створили загарбники.


15 років тюрми загрожує експрокурору з Криму, яка працює на окупантів. Обвинувачення щодо неї направлено до суду.

До окупації півострова жінка працювала на посаді старшого прокурора відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури АР Крим.

У березні 2014 року, після захоплення Криму, незаконно призначена на посаду прокурора АРК Наталя Поклонська запропонувала фігурантці співпрацю. Та згодилась та отримала посаду в незаконно створеній прокуратурі на півострові, яка увійшла до складу прокуратури рф.

Експрокурорка обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).


Працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування щодо інспекторів ДУ «Старобільський слідчий ізолятор», які працюють на окупантів. Обвинувальні акти направлено до суду.

На час повномасштабного вторгнення рф троє працівників ДУ «Старобільський слідчий ізолятор» не виконали розпорядження керівництва щодо виїзду на підконтрольну Україні територію.

Вони залишилися у тимчасово окупованому місті, зрадили присягу та розпочали «службу» у вже так званому «Старобільському слідчому ізоляторі увп мвс лнр».

Їх обвинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).


Скеровано до суду обвинувачення у державній зраді за ч. 2 ст. 111 КК України щодо співробітниці управління кадрового забезпечення одного з правоохоронних органів Маріуполя.

Під час захоплення міста жінка не виконала наказ керівництва про евакуацію. Вона змінила однострій на ворожу форму та отримала інспекторську посаду у незаконно створеному «Орджонікідзевського райвідділі» у Маріуполі.


За держзраду судитимуть колишнього інспектора з пожежної безпеки, який став начальником при окупаційній владі у захопленому Херсоні. Обвинувачення щодо нього за ч. 2 ст. 111 КК України направлено до суду.

Після захоплення Херсона, вже у травні 2022 року, на базі колишнього обласного управління ДСНС, окупаційна влада створила свою незаконну рятувальну службу.


Майже одразу туди влаштувався на «роботу» колишній провідний фахівець з запобігання надзвичайних ситуацій, який за лояльність отримав від окупантів посаду «начальника районного управління».

Він брав активну участь у створенні та організації роботи структурного підрозділу фейкового «мнс» в окупованому місті: набирав кадри, налагоджував матеріально-технічну базу коштом української рятувальної служби, організовував систему перевірок в бюджетних і не тільки організаціях.

Після звільнення Херсона фігурант втік разом з окупантами на непідконтрольні Україні території.


Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишньому правоохоронцю, який прислуговує окупантам в захопленій Якимівці на Запоріжжі.

Вже у квітні 2022 року він добровільно розпочав «службу» у незаконно створеному загарбниками так званому правоохоронному органі. Чоловік виконував усі вказівки окупаційної влади, брав участь в патрулюванні міста, незаконних перевірках транспорту.


ДБР у взаємодії з СБУ заочно повідомило про підозру колишньому судді Луганського окружного апеляційного суду, який з 2021 року обіймає посаду судді фейкового «верховного суду лнр».

У 2015 році він підтримав «руський мір» та, зрадивши присягу, сприяв створенню окупаційної судової гілки влади на тимчасово окупованій території Луганщини.

Згодом, наказом так званого голови «лнр» фігурант очолив «краснодонський міськрайонний суд лнр». У 2021 році рішенням «народного совєта лнр», а у 2023 році на підставі указу президента рф, підозрюваного призначили суддею так званого «верховного суду лнр».

Колишній суддя підозрюється в діях, які вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України).


Працівники ДБР заочно повідомили про підозру колишньому лісничому Піщаного лісництва ДП «Станично-Луганське ДЛМГ», який очолив створене окупаційною владою лісництво.

Перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганщини у січні 2023 року лісничий погодився на вступ до так званого «міністерства природних ресурсів та екологічної безпеки лнр» та призначений на посаду директора «сєвєродонецького лісомисливського господарства лнр», яке окупаційна влада «створила» на базі українського підприємства.

Фігурант «служить» загарбникам та співпрацює з представниками мінприроди рф. Крім того, він надавав інтерв’ю телеканалу «Луганськ 24», в якому підтримав діяльність окупаційної адміністрації.

Екслісничий підозрюється у державній зраді та колабораціонізмі (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораційної діяльності передбачають покарання у вигляді позбавлення від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснюють Донецька, Запорізька, Луганська та Херсонська обласні прокуратури, прокуратура АР Крим та м. Севастополя.