За матеріалами ДБР постане перед судом колишній високопосадовець податкової Вінниччини, який завдав збитків державі на мільйони гривень

04/05/2022

В умовах воєнного стану Бюро продовжує повноцінно виконувати свої обов’язки та доводити справи до суду.

Так, за матеріалами ДБР перед судом постане колишній заступник начальника Вінницької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС, злочинна бездіяльність якого завдала бюджету збитків на понад 5 млн грн.

Слідчі ДБР з’ясували, що у 2014 році після перевірки компанії, посадовець підписав рішення про штучне зменшення суми відшкодування ПДВ на понад 5 млн грн, а також незаконно встановив комерсантам штраф у понад 1 млн грн. За позовом бізнесменів ці дії були визнані протиправними за рішеннями судів кількох інстанцій, а накладення фінансових санкцій – безпідставним. Проте, нехтуючи службовими обов’язками, заступник начальника не ініціював відшкодування коштів за рішенням Феміди.

У 2018 році в судовому порядку підприємство відстояло своє право на повернення з державного бюджету майже 5 млн 200 тис. грн невідшкодованого ПДВ. Крім того, додатково їм виплатили більш ніж 5 млн грн пені за несвоєчасне повернення коштів.

За час судових розглядів, чиновник навіть отримав підвищення до заступника начальника Офісу великих платників податків Державної податкової служби, проте навесні 2021 року був звільнений.

Наприкінці січня 2022 року слідчі ДБР повідомили екскерівнику про підозру.

До рішення суду на майно обвинуваченого накладено арешт. Зокрема, на квартиру вартістю близько 1,4 млн грн, яка наразі перебуває у віданні міської ради.

Колишній посадовець обвинувачується у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Обвинувальний акт скеровано до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.