Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР перед судом постануть троє кримських дезертирів, які забезпечують протиповітряну оборону окупантів на півострові (ВІДЕО)

03/11/2022

Змістовна робота Державного бюро розслідувань щодо притягнення до відповідальності зрадників та дезертирів продовжується. Нещодавно працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування відносно трьох колишніх військових з Криму, які забезпечують протиповітряну оборону в складі окупаційних військ на півострові.

У 2014 році під час окупації Кримського півострова командир стартової батареї зенітно ракетного дивізіону, старший інженер служби ракетно-артилерійського озброєння, командир радіотехнічної батареї зенітного ракетного дивізіону зрадили присязі, отримали паспорти громадян росії та почали нести службу у лавах ворожої армії.

Вони не тільки забезпечують протиповітряну оборону окупантів в Криму, але й неодноразово брали участь у матеріалах пропагандистських телеканалів рф, в яких возвеличували державу агресора.

Колишні військові обвинувачуються у державній зраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 408 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Вінницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері центрального регіону.

Матеріали цих кримінальних проваджень стануть ще одним доказом військової агресії росії проти України для міжнародних правових інституцій.

Нагадаємо, з початку російської агресії ДБР розслідує понад тисячу проваджень щодо зрадників та колаборантів.