Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР перед судом постане пособник агента фсб, який сприяв планам ворога в Одесі

15/03/2023

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно прихильника «русского мира», який влітку 2022 року разом з іншими зловмисниками на чолі з агентом фсб, намагався викрасти патріотично налаштованого одеського підприємця.

Він допомагав облаштовувати підвал для тортур чоловіка, щоб той «погодився» віддати все своє майно та гроші. Кураторам з фсб вони розповідали, що хочуть зробити це, аби дестабілізувати ситуацію в місті, а також для того, щоб після захоплення Одеси військами агресора, обміняти українського патріота на російських полонених.

Зловмисник також допомагав розмістили прапор російської федерації з надписом: «Одесса – русский город» на житловому будинку міста 22 серпня 2022 року. Зокрема завдяки його діям, фото з російським прапором передали представникам держави-агресора для використання пропагандистськими ЗМІ у виправдовуванні агресії проти України.

Таким чином, зловмисник обвинувачується у колабораціонізмі (ч. 6 ст. 111-1 КК України) та викраденні людини (ч. 2 ст. 146 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що спецоперацію із захоплення агента фсб та його спільників, ДБР провело наприкінці вересня 2022 року. Для викрадення зловмисники переодягнулись у військову форму та найняли помічників, яких насправді «зіграли» правоохоронці у межах ретельно спланованої спецоперації. 

Агента фсб суд визнав винним у державній зраді, колабораціонізмі та викраденні людини. За ґратами він проведе 15 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.