За матеріалами ДБР перед судом постане офіцер морської охорони, через недбальство якого втрачено майже 2 млн грн під час ремонту гуртожитку

01/02/2022

Слідчі ДБР завершили розслідування стосовно старшого офіцера Регіонального управління морської охорони Адміністрації державної прикордонної служби, через недбальство якого держава втратила 1,8 млн гривень.

Обвинувальний акт направлено суду.

Працівники ДБР встановили, що у 2019 році військовослужбовець займав посаду головного інженера з технічного нагляду Азово-Чорноморського регіонального управління Державної Прикордонної служби. Він здійснював технічний нагляд за реконструкцією гуртожитку в одному із селищ Херсонщини.

Термін виконання ремонту завершувався, проте роботи не були закінчені повністю. Офіцер вирішив «пришвидшити» цей процес та підписав акти приймання будівельних робіт, не звіривши їх з обсягом, передбаченим документацією.

У наслідок цього з державного бюджету на рахунок приватного підприємства, яке виконувало ремонтні роботи, було безпідставно перераховано зайві 1,8 млн гривень.

У ході досудового розслідуванню, збитки державі були відшкодовані у повному обсязі.

Старший офіцер Регіонального управління морської охорони обвинувачується у недбалому ставленні до військової служби, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 7 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Херсонська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.