Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР перед судом постане експравоохоронець з Херсону, який працює на окупантів

30/11/2022

У межах проведення стабілізаційних заходів у Херсоні працівники ДБР викривають та затримують зрадників з-поміж посадовців та правоохоронців, які перейшли на бік ворога та сприяли агресії проти України.

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно колишнього правоохоронця, який обіймав посаду заступника начальника відділу в обласному управлінні, але почав співпрацювати з ворогом після повномасштабного російського вторгнення.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Після захоплення окупантами Херсону правоохоронець добровільно погодився працювати в так званому «головному управлінні мвс Херсонської області». Зараз він продовжує виконувати вказівки окупаційної адміністрації на тимчасово захоплених територіях України.

Колишній правоохоронець обвинувачується у добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі строком до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Процесуальне керівництво здійснює Черкаська обласна прокуратура.

Кожен зі зрадників не уникне відповідальності, у тому числі й ті хто встиг втекти з ворогом.

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо виявлення та затримання зрадників та колаборантів на звільнених від окупантів територіях України.

Нагадаємо:

  • Працівники ДБР затримали заступника міського голови Херсону, який під час тимчасової окупації міста працював на ворога. 
  • Також нещодавно ДБР затримало трьох колаборантів з херсонського СІЗО, які незаконно утримували українських патріотів
  • Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику одного із відділень «Північної виправної колонії №90», який перед звільненням Херсону від російських окупантів допустив втечу ув’язнених злочинців.
  • ДБР продовжує активні стабілізаційні заходи у звільненому Херсоні. Аналізується, у тому числі, виявлений 19 листопада повний список окупантів і колаборантів у Херсоні