Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР перед судом постане 34 особи, які під прикриттям правоохоронців організували масштабний незаконний гральний бізнес

25/01/2024

Працівники ДБР завершили розслідування щодо членів злочинної організації, яка організувала нелегальну мережу гральних закладів. Зокрема, викрито та задокументовано злочинну діяльність 34 осіб, у тому числі двох правоохоронців та адвоката.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Зловмисники створили одну з найбільших мереж підпільних гральних залів з азартними іграми, які працювали в Україні щонайменше 5 років. Для прикриття злочинної діяльності вони залучили двох правоохоронців. Останні мали «заплющувати очі» на виявлені факти незаконної діяльності, за що систематично отримували хабарі.

До 24 лютого 2022 року на території країни працювало близько 400 незаконних гральних закладів. Після початку повномасштабної російської агресії вони ненадовго припинили свою роботу, але поступово знову почали відкриватися.

Найбільше активізувалися зали у Києві, області та Одесі. Місячний обіг гральних закладів лише у цих двох містах становив у середньому 300 мільйонів гривень.

Слідчі ДБР провели понад 200 обшуків за місцями проживання фігурантів, офісних приміщеннях та гральних закладах. Було вилучено понад 530 одиниць комп’ютерної техніки, чорнову бухгалтерію, записи та інші речі і предмети, які підтверджують організацію нелегального бізнесу.

Також у гральних закладах та за місцями проживання організаторів вилучено готівку на суму понад 2,6 млн грн, 125 тис. доларів США та 5 тис. євро. Накладено арешт на майно обвинувачених на загальну суму понад 100 млн грн.

Фігуранти, які забезпечували діяльність гральних закладів та організатори підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 1-2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 203-2, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 369 КК України, а правоохоронці - ч. 1 ст. 365-3, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 255 КК України.

Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Процесуальне керівництво здійснював Офіс Генерального прокурора.