Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР на Закарпатті судитимуть підприємця, який привласнив 3 млн грн, виділених на відновлення лісів

04/03/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо підприємця, який привласнив 3 млн грн, передбачених на модернізацію теплиць у держпідприємстві «Ужгородське лісове господарство».

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що у 2022 році підприємство отримало кошти на відновлення лісів – будівництво розсадників цінних порід дерев. Було проведено тендер і визначено переможця – місцеве підприємство, яке мало звести на території лісового господарства розсадник з теплицями.

Однак власник компанії придбав плівкову теплицю за завищеною ціною. При ринковій вартості у 2,2 млн грн він вказав у документах ціну покупки 5,2 млн грн. Далі вкрадені гроші через підставні фірми разом з пособником фігурант перевів на власні рахунки.

Підприємця обвинувачують у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах, легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом і підробленні офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна

Раніше працівники ДБР направили до суду обвинувальний акт щодо керівника лісового господарства. Його обвинувачують у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, він належно не перевірив придбане обладнання і підписав документи про перерахунок підприємцеві завищених сум.

Матеріали щодо пособника підприємця, якому повідомлено про підозру у привласненні чужого майна, відмиванні грошей та підробці документів, наразі виділені в окреме провадження. Сам підозрюваний перебуває у розшуку.

За клопотанням ДБР суд обрав запобіжні заходи для обох фігурантів: тримання під вартою з можливістю внесення 800 тис. грн застави для підприємця і цілодобовий домашній арешт для керівника лісового господарства.

Також накладено арешт на майно фігурантів: 2 квартири, 2 автомобілі, 3 земельних ділянки, 3 комерційних нежитлових приміщення. До суду заявлено цивільний позов про відшкодування 3 млн грн завданих збитків.

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська обласна прокуратура.