Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР міського голову Чернігова відсторонено від займаної посади на рік через корупційні правопорушення

07/12/2022

За матеріалами ДБР Яворівський районний суд Львівської області визнав винуватим міського голову Чернігова Владислава Атрошенка у вчиненні адміністративного правопорушення (ч. 1 ст. 172-7 КУпАП) – неповідомленні про наявність реального конфлікту інтересів.

Таким чином, суд позбавив права високопосадовця обіймати посаду міського голови Чернігова впродовж дванадцяти місяців, а також наклав штраф у вигляді чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 6.8 тис. гривень.

Раніше, працівники ДБР виявили, що міський голова Чернігова надав вказівку своєму водієві вивезти за кордон свою дружину на службовому автомобілі. Це становило його приватний інтерес (ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Відповідні матеріали було подано до Національного агентства з питань запобігання корупції, яке надалі склало протокол про конфлікт інтересів та корупцію стосовно Чернігівського міського голови та притягнуло його до відповідальності.

Відомо, що впродовж трьох місяців дружина високопосадовця використовувала транспорт не за цільовим призначенням у той час, коли бюджет Чернігова сплачував лізингові платежі за цю ж автівку.

Таким чином, міський голова Чернігова Атрошенко порушив вимоги статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» та безпідставно передав службовий автомобіль у користування близької особи та надавав вказівку своєму підлеглому щодо вчинення приватних особистих інтересів.