Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За матеріалами ДБР черговий зрадник отримав 15 років позбавлення волі, ще дві справи скеровано до суду

24/05/2024

Працівники ДБР продовжують системну роботу щодо викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня за матеріалами розслідування Бюро вирок отримав зрадник з Токмака, до суду направлені обвинувачення щодо двох перебіжчиків.

За матеріалами ДБР Хортицький районний суд м. Запоріжжя заочно засудив «народного міліціонера» з Токмака до 15 років позбавлення волі.

На співпрацю з окупаційною владою колишній інспектор патрульної поліції пішов ще на початку широкомасштабного вторгнення. Маючи можливість виїхати з Токмака, він вирішив залишитися у місті. Зрадник почав співпрацювати с фсб, яке набирало людей до «народної міліції». Також він агітував колег йти на службу до загарбників, розповідаючи, що там можна отримати гарні посади.

Разом з російськими військовими чоловік патрулював вулиці тимчасово окупованого міста, супроводжував їх до помешкань громадян, у яких проводились обшуки.

Суд визнав колишнього правоохоронця винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 ККУ) та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією всього належного йому майна.

Строк відбування покарання засудженого обчислюватиметься з моменту фактичного затримання.

 

 

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо колишнього інспектора відділення техногенної безпеки Головного управління ДСНС у Донецькій області.

У 2014 році він добровільно обійняв посаду головного інспектора з пожежного нагляду в тимчасово окупованій Горлівці. За «професіоналізм» у роботі на ворога отримував грамоти та нагороди від окупаційної влади.

Влітку 2022 року отримав підвищення, обійнявши посаду «головного дізнавача» так званого «Відділення наглядової діяльності та профілактичної роботи Микитівського району м. Горлівки». Тоді ж отримав спеціальне звання - капітана внутрішньої служби.

Експравоохоронця обвинувачують у колабораційній діяльності та участі у терористичній організації (ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3 КК України)

Санкції статей передбачають покарання – позбавлення волі на строк до 15 років.

 

 

За матеріалами ДБР перед судом постане й колишній працівник податкової міліції з Луганщини. Чоловік обійняв посаду тимчасово виконуючого обов’язки начальника «Новопсковского ровд мвд лнр». Він пропагує серед населення неухильне дотримання російського законодавства та систематично виступає на місцевих телеканалах.

Фігурант обвинувачується у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

 

 

Працівники ДБР повідомили про підозру експравоохоронцю з Куп’янського району Харківщини, який разом з окупантами та іншими зрадниками розбудовував каральний орган у селищі Дворічна.

Після повномасштабного вторгнення в тимчасово окупованому селищі Дворічна він організовував роботу особового складу з-поміж інших зрадників-правоохоронців, які перейшли на бік росіян. Згодом почав отримувати керівні посади у незаконному правоохоронному органі. Спочатку загарбники призначили його старшим слідчим, а через місяць довірили очолити місцевий окупаційний пункт поліції. За роботу на ворога отримував по 60 тис. російських рублів.

Під час звільнення регіону втік разом з окупантами.

Колишній правоохоронець підозрюється у державній зраді та добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі.

 

 

Процесуальне керівництво здійснюють Київська міська та Львівська, Харківська, Запорізька обласні прокуратури.