За держзраду затримано співробітника СБУ, який ще нещодавно очолював одне з регіональних управлінь Служби (ВІДЕО)

12/09/2022

Державне бюро розслідувань у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами системно викорінює зрадників з усіх державних структур, які мають забезпечувати життєдіяльність України. Жоден з них не уникне відповідальності.

Черговим кроком стала спільна робота ДБР зі Службою безпеки України щодо повідомлення про підозру та затримання чинного співробітника СБУ, який до травня 2022 року очолював одне з регіональних управлінь Служби. Він підозрюється у державній зраді та самовільному залишенні місця служби військовослужбовцем в умовах воєнного стану.

Встановлено, що після 24 лютого 2022 року на той час ще керівник регіонального управління спецслужби умисно перешкоджав органам управління області організовувати оборону. Тобто, він фактично діяв у інтересах воєнізованих підрозділів та спецслужб російської федерації. Також встановлено факт самовільного залишення ним місця служби.

Співробітнику СБУ повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) та ч. 5 ст. 407 КК України (самовільне залишення місця служби без поважних причин, вчиненому в умовах воєнного стану військовослужбовцем).

Санкція статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.