Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

За держзраду затримано співробітника СБУ, який ще нещодавно очолював одне з регіональних управлінь Служби (ВІДЕО)

12/09/2022

Державне бюро розслідувань у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами системно викорінює зрадників з усіх державних структур, які мають забезпечувати життєдіяльність України. Жоден з них не уникне відповідальності.

Черговим кроком стала спільна робота ДБР зі Службою безпеки України щодо повідомлення про підозру та затримання чинного співробітника СБУ, який до травня 2022 року очолював одне з регіональних управлінь Служби. Він підозрюється у державній зраді та самовільному залишенні місця служби військовослужбовцем в умовах воєнного стану.

Встановлено, що після 24 лютого 2022 року на той час ще керівник регіонального управління спецслужби умисно перешкоджав органам управління області організовувати оборону. Тобто, він фактично діяв у інтересах воєнізованих підрозділів та спецслужб російської федерації. Також встановлено факт самовільного залишення ним місця служби.

Співробітнику СБУ повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) та ч. 5 ст. 407 КК України (самовільне залишення місця служби без поважних причин, вчиненому в умовах воєнного стану військовослужбовцем).

Санкція статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.