Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

З початку року ДБР розслідує понад 100 кримінальних проваджень щодо зловживань у податковій сфері

13/07/2023

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з протидії злочинам у податковій сфері. Такі правопорушення потребують ретельного та якісного досудового розслідування, що гарантуватиме не тільки покарання винних, а й відшкодування збитків державі.

Загалом з початку 2023 року працівники ДБР розслідують 103 кримінальні провадження щодо злочинів у сфері оподаткування. За результатами роботи 32 податківцям було повідомлено про підозру, до суду було направлено 36 обвинувальних актів щодо 37 посадовців.

ДБР викрило, що через протиправні дії податківців державі завдано збитків на 76,5 млн гривень. Завдяки роботі ДБР на сьогодні вже відшкодовано 36 млн гривень, суди наклали арешт на майно вартістю 6,3 млн гривень. Розслідування проводилися за сприяння керівництва Державної податкової служби.

Матеріали розслідування ДБР свідчать, що чиновники податкової вчиняють злочини, перш за все, заради власного збагачення.

Фігуранти інколи не гребують навіть сумами всього у кілька тисяч гривень. Але найбільші суми неправомірної вигоди, отриманої нечесними посадовцями, сягають мільйонів гривень.

Найбільш резонансними справами ДБР у сфері боротьби з податковими злочинами стали такі: