Володимир Помилуйко: «Не допущу жодного тиску, як на правоохоронний орган в цілому, так і на слідчих зокрема»

02/10/2018

Народився в місті Моспіне Пролетарського району Донецької області 14 серпня 1968 року. В 1994 році здобув вищу освіту в Київському інституті підготовки кадрів органів виконання покарань Української Академії внутрішніх справ, кваліфікація «юрист», спеціальність «правознавство».

З серпня 1994 року працював на посадах оперуповноваженого в пенітенціарній системі, слідчого, згодом оперуповноваженого в органах внутрішніх справ України.

З 2000 року працював на керівних посадах в підрозділах МВС. З листопада 2015 по березень 2016 років проходив службу в Національній поліції України на посаді начальника Глухівського ВП ГУНП в Сумській області.

Стаж роботи в правоохоронних органах – 28 років, 16 років на керівних посадах. Попередня посада начальник Глухівського ВП ГУНП в Сумській області.

6 вересня 2018 року призначений на посаду першого заступника керівника Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

 

- У Вас чималий досвід роботи, що за всі роки було найважливішим?

- З серпня 1994 року працював на різних посадах, від оперуповноваженого,  слідчого, начальника слідчого відділу до керівника відділу в органах внутрішніх справ України. Слідчій роботі присвятив 14 років, із яких 10 років був начальником слідчого підрозділу. Потім займав керівні посади в ОВС та Національній поліції України в Сумській області. Загалом за майже тридцять років роботи в правоохоронних органах доводилося виконувати завдання різної складності.

- Що стало для Вас стимулом взяти участь в конкурсі?

- В підслідності Державного бюро розслідувань саме високопосадовці, топ-чиновники, тут потрібен якраз такий досвід, який я отримав раніше. У мене величезна практика роботи в правоохоронній системі. Вважаю, що симбіоз професійного, життєвого досвіду та амбіційність молодих колег допоможуть створити команду однодумців, здатних виконувати покладені на них обов’язки.

- Звідки Ви родом, як саме облаштовуватимете Територіальне управління в Краматорську?

- Родом з Донеччини, та з 2000 року переїхав на Сумщину. Східна Україна – це край, де я виріс, тому облаштовуватися в Краматорську для мене не буде проблемою. Спочатку треба остаточно визначитись з приміщенням, в якому буде розташоване територіальне управління, привести його до робочого стану, адже після проведення спеціальної перевірки будуть призначені керівники відділів, державні службовці, які стали переможцями в конкурсах на посади, а за ними і слідчі. Вирішення питань з документацією зараз теж займає чимало часу, але вже зовсім скоро ми запустимо свою роботу.

- Територіальні управління починатимуть роботу без керівника, наразі Ви виконуватимете його обов’язки, якими будуть Ваші перші рішення?

- На час, поки не призначено Директора територіального управління, згідно з законодавством, я буду виконувати обов’язки керівника і працюватиму разом з заступником, щоб вирішити питання як матеріального і побутового, так і організаційного характеру. Це реєстрація територіального управління, облаштування приміщення для його розташування, формування кадрового потенціалу і безліч нагальних питань котрі потрібно вирішити. Перші кроки завжди є найважчі, але нашу роботу можна буде оцінити лише тоді, коли ДБР повноцінно запрацює як правоохоронний орган і розслідуватиме перші провадження.

- Чим, на вашу думку, відрізнятиметься робота в ДБР від інших правоохоронних органів?

- У підслідності ДБР – найвищі посадовці, судді, працівники правоохоронних органів, ті, хто вчинив військові злочини. Це люди, які мають можливість впливати на перебіг кримінального провадження та уникати покарання усіма можливими способами. Новостворене Державне бюро розслідувань продемонструє всім незалежність при проведенні розслідувань і доведе фігурантам кримінальних проваджень, що перед законом всі рівні.

- Як будете забезпечувати незалежність підрозділу від незаконного впливу будь-кого?

- Так чи інакше, на слідство постійно намагаються вплинути чимало зацікавлених людей. Знову ж таки, використовуючи свій досвід, знання та авторитет, не допускатиму жодного тиску ні на правоохоронний орган, ні на слідчих з боку високопосадовців, чи інших впливових людей. Моя мета – згуртувати професійний, міцний колектив Територіального управління, здатний виконувати усі покладені на нього завдання, заради суспільної справедливості і невідворотності покарання для осіб, що скоїли злочини.