Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Високопосадовця Держпраці Буковини судитимуть за хабарі та незаконне збагачення

29/01/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, який наживався завдяки своєму службовому становищу.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Чиновник брав гроші з підприємств, навчальних закладів та студентів за видачу посвідчень про проходження навчання з охорони праці, атестацію робочих місць за умовами праці, а також дозволів на експлуатацію машин та устаткування підвищеної небезпеки. «Такса» становила 100 гривень з людини. За оперативними даними, в місяць лише на посвідченнях він заробляв в середньому від 100 до 200 тисяч гривень.

Кошти він отримував на банківську картку, що була зареєстрована на його близьку знайому. Якщо ж, ті чи інші особи не погоджувались платити, отримати документи було практично неможливо.

Під час досудового розслідування також було встановлено факт махінацій та привласнення коштів від приватних підприємців, які, своєю чергою думали, що оплачують послуги Держпраці офіційно.

Зокрема, на 40 тис. грн була ошукана керівниця організації, що займається гуртовою торгівлею будматеріалами. Жінка звернулася до Держпраці, аби з’ясувати порядок подачі та реєстрації декларацій.

Аби «заробити», посадовець вигадав «експертизу «Про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства», яку жінка теж оплатила на вищезгадану карту.

24 травня 2023 року його було затримано «на гарячому» під час отримання 7,2 тис. гривень за оформлення 72 посвідчень з проходження праці одному із закладів спеціалізованої освіти. Посадовця було відсторонено від посади, наразі він звільнений зі служби.

Чиновник обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням, у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в умовах воєнного стану, а також у легалізації майна, вчинені повторно (ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Чернівецька обласна прокуратура.