Вісім тисяч гривень за повернення майна потерпілого - ДБР затримало поліцейського

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, затримали старшого слідчого одного з відділів поліції Головного управління Національної  поліції в Херсонській області, який вимагав та отримав 8 700 гривень неправомірної вигоди.

За попередньою інформацією, правоохоронець вимагав від громадянина неправомірну вигоду в сумі 8 700 гривень за повернення його викраденого майна.

Відбулося затримання поліцейського в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі готується повідомлення про підозру затриманому у вчиненні кримінального правопорушення та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Прокуратура Запорізької області. Оперативний супровід – Головне Управління Служби безпеки України в АР Крим.

Кваліфікація: одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене повторно, яке поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодекс України).

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю, з конфіскацією майна.