Вирок суду: 5 років ув'язнення за викрадення комплектувальних частин на майже мільйон гривень

25/05/2021

Хмельницький міськрайонний суд визнав винним 26-річного начальника радіостанції однієї із військових частин, що дислокується на Хмельниччині, та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років і 3 місяці з позбавленням військового звання «сержант».

Суд встановив, що обвинувачений з червня 2019 року по квітень 2020 року розукомплектовував радіостанції та радіоприймальні вузли, що перебували на балансі військової частини. Після цього він викрадав окремі елементи та збув їх за межами частини. Через це державі було завдано збитків на суму майже 960 тис. грн. Цю суму суд зобов'язав стягнути з обвинуваченого на користь військової частини.

Крім того, частину елементів, які обвинувачений не встиг збути, буде повернуто до військової частини.

Таким чином, військовослужбовця визнано винним в умисному пошкодженні спеціальної техніки, викраденні спеціальної техніки, вчиненого військовою службовою особою зі зловживанням службовим становищем та дезертирстві, тобто самовільному залишенні військової частини з метою ухилитися від військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 411, ч. 3 ст. 410 та ч. 3 ст. 408 КК України).

Досудове розслідування здійснювали слідчі територіального управління ДБР в місті Хмельницькому, за процесуального керівництва Військової прокуратури Хмельницького гарнізону та оперативного супроводу – УСБУ в Хмельницькій області.