Вимагання та одержання хабара від іноземця - патрульному повідомлено про підозру

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, 4 лютого 2020 року повідомили про підозру інспектору одного з батальйонів Управління патрульної поліції в Одеській області у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 21 листопада 2019 року патрульний, погрожуючи притягненням до адміністративної відповідальності, вимагав неправомірну вигоду у розмірі 6 тисяч гривень від громадянина Сполучених Штатів Америки. Іноземець, не розуміючи протиправність дій поліцейського, здійснив переказ вказаних грошових коштів на банківську карту інспектора.

Наразі вирішується питання про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області. Оперативний супровід – Одеське управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.