Вікторія Басалаєва: Я пройшла шлях від рядового до полковника податкової міліції. Як для жінки це максимальна посада.

02/10/2018

Вікторія Басалаєва, перший заступник Директора територіального управління ДБР у Миколаєві.

Стаж роботи в правоохоронних органах: 21 рік

Попередня посада: начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Черкаській області

Народилася 30 березня 1977 року у смт. Доманівка Миколаївської області. У 2002 році закінчила Луганську академію внутрішніх справ, де отримала диплом за спеціальністю правознавство. Також закінчила Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

У 1997 році почала працювати в органах внутрішніх справ на посаді помічника оперуповноваженого карного розшуку. З 2000 року працювала в органах податкової міліції. За 18 років роботи у підрозділах Державної фіскальної служби пройшла усі кар’єрні сходинки від посади слідчого до керівника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Черкаській області. Полковник податкової поліції.

- Пані Вікторіє, розкажіть про свій досвід роботи.

- Понад 18 років, я працювала у слідчих підрозділах податкової міліції. У Черкасах у Фіскальній службі працювала протягом останнього року. До цього займала посаду начальника слідчого управління фінансових розслідувань у Миколаївській області, потім була переведена до Черкаської області.

Я розпочинала з посади слідчого слідчої групи територіального відділу. Тоді довелося багато чому навчатися самотужки. Пройшла шлях від слідчого до начальника управління обласного управління Фіскальної служби, від рядового до полковника податкової міліції. Це досить серйозна кар’єра. У податковій міліції як для жінки це максимальна посада.

- Який з етапів конкурсу для вас був найскладнішим?

- Найскладніший – перший етап тестування. Насправді я дуже переживала, я таких відчуттів не знала, мабуть, зі студентських часів, з того моменту коли захищала диплом. Я працювала в слідчих підрозділах податкової міліції  і коло злочинів, які підслідні податковій міліції, дуже обмежене. Під час тестуванні необхідно було весь юридичний досвід пригадати, і вивчити міжнародну практику і Кримінальний кодекс в цілому. З одного боку було цікаво, а з іншого я переживала, це був екзамен для самої себе. Чи зможу? Після того як я пройшла перший етап, зрозуміла: все, далі тільки вперед. У мене все вийде. І, безумовно, до кожного з наступних етапів я ставилась відповідально.

Щодо перевірки за допомогою поліграфа, скажу, що навколо нього багато різних думок, не завжди об’єктивних, бо мало людей мають особистий досвід його проходження. Для мене це було не просто. Насамперед з моральної точки зору. Тому що кожна людина хоче виглядати в очах інших якнайкраще. А тут ти не маєш права сказати не правду, бо поліграфолог це одразу побачить. І питання були дуже різнопланові, були і дуже гострі. І службового характеру і особисті. Після поліграфу я вийшла дуже спустошена. Тому це дійсно психологічно не легко. Але дуже корисно. Безперечно проведення поліграфу дуже важливо, бо саме за результатами поліграфу Директор Бюро робить висновки про моральні, особисті і ділові якості кандидата.

- Відсутність керівника ТУ, обов’язки якого ви будете виконувати вас не лякає?        

- Я не очікувала що буду призначеною виконувачем обов’язків. Але ж у мене достатній досвід роботи і я себе можу характеризувати як людину, яка нічого не боїться. В Миколаєві під теруправління виділено приміщення і це досить непоганий варіант. Будинок має історичну цінність і місця в ньому вдосталь для 114 осіб, які будуть працювати в територіальному управлінні. Будівля потребує ремонту, але не тривалого. Як тільки призначать на посади слідчих, ДБР розпочне роботу як правоохоронний орган, до цього часу треба облаштувати робочі місця. Аби людям було де працювати.

- Про багатьох учасників конкурсу на керівні посади було чимало негативних публікацій у пресі. Про Вас щось писали?

- Писали, що я є фігурантом кримінального провадження. Хоча у тому провадженні я у статусі свідка. Як вже встановлено, приватна компанія вела фіктивну господарську діяльність, а згодом її працівники написали заяву на слідчого, котрий був моїм підлеглим. Його звинувачували у перевищенні службових повноважень. Справа розслідується вже півтора роки. У цій справі я – свідок. Останній раз давала покази у червні, але цю історію, звісно, деякі інтернет-видання використовували проти мене. Про це мене питали і перед призначенням, бо вся інформація про кандидатів керівниками ДБР перевіряється. Щодо майнових питань, то жодних зауважень до мене не було.

- Миколаївське ТУ поширює свою діяльність на 3 області: Кіровоградську,  Миколаївську, Одеську області. А представництво буде лише у Миколаєві. Як плануєте побудувати роботу по всій території?

- На мою думку, на сьогоднішній день в кожній області, яка підпадає під юрисдикцію територіального управління, необхідно мати свої слідчі відділи. Це б допомогло оперативніше працювати, окрім звело б до мінімуму вплив місцевих судів на прийняття рішень. Якщо реалізація іде в одній області, ухвали слід брати в таки в іншій. Це дозволить знизити можливий ризик витоку інформації. Я зараз доводжу цю точку зору до керівництва і маю надію що ми зможемо так зробити.