Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Викрадення людини та вимагання 40 000 євро і 1 600 000 гривень — ДБР затримало працівника СБУ, який діяв в інтересах російської компанії (ВІДЕО)

16/03/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань затримали оперуповноваженого Департаменту захисту національної державності СБУ, який викрав мешканця міста Харків та погрозами вимагав у нього гроші.

Встановлено, що минулого року з метою незаконного збагачення правоохоронець вступив у злочинну змову з трьома цивільними особами. Діючи у вказаній групі осіб він викрав та незаконно позбавив волі колишнього керівника представництва однієї з фінансово-партнерських Інтернет-мереж російської компанії.

Надалі, під час незаконного утримання потерпілого всупереч його волі він вимагав передати їм 40 000 євро та 1 600 000 гривень, які представники вказаної компанії помилково вважали своєю власністю. При цьому процес вимагання супроводжувався погрозами насильства над потерпілим, обмеженням його прав, свобод та законних інтересів, погрозами вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

Після того, як громадянин погодився через деякий час сплатити всю суму коштів, його відпустили.

Попри те, що працівник СБУ переховувався від правоохоронних органів, його було затримано на підставі рішення слідчого судді, а згодом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Наразі усім фігурантам провадження повідомлено про підозру у:

  • незаконному викрадені та позбавлені волі людини, вчиненому з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 146 КК України);
  • вимаганні з погрозою насильства, вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням свого службового становища (ч. 2 ст. 189 КК України).

У випадку доведення в суді винуватості підозрюваним загрожує покарання до 7 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура з нагляду у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід – ГУ ВБ СБУ.