Відсутність штрафу за недотримання вимог безпечності харчів – на Львівщині чиновник Держпродспоживслужби постане перед судом

18/02/2021

До суду направлено обвинувальний акт відносно одного з заступників начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

Слідством встановлено, що 05 березня 2019 року посадовець розглядав справи щодо порушення вимог законодавства про безпечність харчових продуктів відносно оператора ринку. Проте, виявивши порушення він не наклав господарсько-адміністративні санкції у вигляді штрафів на загальну суму 187 785 гривень.

Внаслідок неналежного виконання заступником його посадових обов’язків до державного бюджету не надійшли вказані грошові кошти.

Таким чином, посадовець обвинувачується у службовій недбалості (ч. 1 ст. 367 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у виді штрафу від 50 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у місті Львові. Процесуальне керівництво - Львівська обласна прокуратура, оперативний супровід - УСР у Львівській області ДСР Нацполіції.