Вибухи боєприпасів поблизу Маріуполя – ДБР завершило розслідування відносно екскомандира військової частини (ВІДЕО)

30/03/2021

До суду направлено обвинувальний акт відносно колишнього командира однієї з військових частин у зоні проведення Антитерористичної операції, чия службова недбалість призвела до збитків державі на 32 млн грн. Сталося це через вибухи боєприпасів в Донецькій області 22 вересня 2017 року.

Слідчі ТУ ДБР у м. Краматорську встановили, що командир військової частини не забезпечив належний стан пожежної безпеки на польовому артилерійському складі поблизу м. Маріуполь Донецької області.

Пожежа, яка перекинулася на територію складу, спричинила детонацію та вибухи боєприпасів різного типу та калібру, пошкодження домівок та майна місцевих жителів, що завдало збитків на суму близько 32 мільйонів гривень.

Таким чином полковник обвинувачується у недбалому ставленні до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил та Маріупольська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.