Вибори членів Ради громадського контролю при ДБР відбудуться з 3 по 4 жовтня

Рейтингове інтернет-голосування з обрання нового складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань відбудеться з 15:00 3 жовтня 2019 року по 15:00 4 жовтня 2019 року.

До виборів допущено 43 представників громадських об’єднань – з переліком можна ознайомитися за посиланням. Згодом буде оприлюднена більш повна інформація про кандидатів.

Голосування відбуватиметься на веб-сайті ДБР. Кожен, хто проживає на території України, може проголосувати один раз не більше, ніж за 15 кандидатів. Голосування безкоштовне.

Консультаційний супровід виборів РГК здійснює Громадська організація «Електронна демократія».

Нагадаємо:

  • 20 березня 2019 року було оголошено вибори з обрання нового складу РГК. 54 представники громадських об’єднань подали документи. Вибори мали відбутися 18 квітня 2019 року;
  • Член першого складу РГК подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва та для забезпечення позову – заяву про заборону ДБР проводити та визнавати результати виборів членів РГК;
  • 12 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив заяву, відповідно, конкурс з обрання членів РГК було зупинено;
  • 18 вересня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва скасував ухвалу щодо заходу забезпечення судового позову.

Довідково: Рада громадського контролю при Державному бюро розслідувань формується у складі 15 осіб, відібраних за результатами відкритого та прозорого конкурсу. Конкурс із формування складу Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань проводиться шляхом рейтингового інтернет-голосування громадянами, які проживають на території України.