Вдарив ножем товариша по службі та поліцейського – ДБР завершило розслідування стосовно військовослужбовця

29/04/2021

ТУ ДБР у Миколаєві завершило досудове розслідування відносно військовослужбовця, який завдав тілесних ушкоджень іншому військовослужбовцю та працівнику правоохоронного органу.

Встановлено, що військовослужбовець однієї з військових частин Збройних сил України на ґрунті раптово виниклої особистої неприязні наніс ножові поранення військовослужбовцю строкової служби.

Крім того, він спричинив опір працівникам поліції, які прибули на виклик по лінії «102», та наніс ножове поранення сержанту поліції, після чого правопорушника було затримано.

Таким чином, його обвинувачують у порушенні статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями, що заподіяло легкі чи середньої тяжкості тілесні ушкодження (ч. 2 ст. 406 КК України), та умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 345 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, військовослужбовець страждає психічним захворюванням.

За результатом досудового розслідування відносно військовослужбовця складено клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, та скеровано для розгляду до Малиновського районного суду м. Одеси.

Слід зазначити, що кримінальне провадження, на підставі постанови військового прокурора, передано до слідчих ДБР від слідчих підрозділів Національної поліції, у зв’язку із тривалим та неефективним досудовим розслідуванням.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.