Вбивство прикодронника на Львівщині: підозрюваного можуть відправити на примусове лікування

29/08/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, завершили досудове розслідування щодо солдата-строковика відділення «Сянки» Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо: у березні слідчі ДБР затримали військовослужбовця за підозрою в умисному вбивстві старшого за званням колеги. 

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • солдат строкової служби вистрілив з автомата АКС-74 у старшого зміни прикордонних нарядів, після цього наніс останньому кілька ударів прикладом автомата та ногою в голову;
  • старший зміни прикроднник від отриманих поранень помер дорогою до лікарні.

Висновками судово-психіатричних експертиз встановлено:

  • під час призову на військову службу та в період її проходження підзорюваний перебував у стані хвороби, який не дозволяв йому користуватися вогнепальною зброєю;
  • на момент вчинення вбивства підозрюваний страждав хронічним психічним захворюванням, внаслідок чого не міг усвідомлювати та котролювати свої дії.

Результат: у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства (ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України) до суду подано клопотання про застосування до підозрюваного примусових заходів медичного характеру.

Важливо: слідчі територіального управління ДБР, розташованого в місті Львові, розслідують обставини призову особи з психічними розладами на строкову військову службу. У рамках кримінального провадження буде надана оцінка дій службових осіб призовної комісії, військового комісаріату, військової частини та прикордонного загону.

Кваліфікація: недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону