Українські правоохоронці спільно з міжнародними партнерами викрили масштабну схему незаконного виробництва та збуту сигарет

ДБР, ГПУ та СБУ викрили схему незаконного виробництва та збуту тютюнових виробів до країн ЄС. Спецоперація відбулася спільно з іноземними партнерами — Податковою та митною служби Великобританії та спецслужбою Польщі. 

Про це Директор ДБР Роман Труба, т.в.о. Голови СБУ Іван Баканов та Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповіли під час спільного брифінгу, що відбувся вчора в прес-центрі Служби безпеки України. 

Керівники правоохоронних органів розповіли деталі викритої схеми. Відтак, третього липня цього року пройшла чітко скоординована операція ДБР, СБУ, ГПУ та іноземних партнерів, у межах якої проведено санкціоновані слідчі дії на території України та Великобританії.  Зокрема, директор ДБР зазначив, що правоохоронці провели близько 40 обшуків, за результатами яких вилучено понад 2 мільйони штук сигарет та близько 186 кг тютюну.

Відомо також про 4 підозрюваних у незаконному виробництві та зберіганні з метою збуту тютюнових виробів, вчиненому організованою групою осіб (ч.3. ст. 28, ч. 1, 2 ст. 204 КК України).

Роман Труба також відзначив, що безперешкодне постачання такої кількості контрафакту не було б можливим без сприяння працівників Державної прикордонної та Державної фіскальної служби України.

«Наші дії зараз спрямовані для встановлення осіб, які покривали незаконний перетин контрабанди через кордон», — підкреслив Труба. Він також додав, що боротьба з контрабандою є одним з пріоритетів держави і ДБР однозначно в цьому союзник.