У Запорізькій області оперативного чергового однієї з військових частин Нацгвардії затримали за продаж службової інформації

19/02/2019

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Мелітополі, спільно з Управлінням внутрішньої безпеки  Нацполіції в Запорізькій області викрили оперативного чергового однієї з військових частин Національної гвардії України під час продажу інформації з інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ «АРМОР». Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура.

За даними слідства, він неодноразово несанкціоновано копіював та продавав службову інформацію з «АРМОРу» зацікавленим особам, оцінюючи одну довідку у 150 гривень. 

Оперативного чергового затримано під час отримання неправомірної вигоди в сумі 2700 гривень за довідки стосовно 18 осіб.

Зазначимо, що «АРМОР» - це спеціальна база органів внутрішніх справ, де фіксуються усі персональні дані осіб, що затримувались чи арештовувались, або звертались до правоохоронних органів із заявами. Це конфіденційна інформація і доступ до неї обмежений.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у несанкціонованому копіюванні інформації, вчинене повторно, а також в отриманні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, оперативному черговому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.