Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

У Дніпрі оперуповноваженого поліції затримали за вимагання 1000 доларів США за повернення вилученого автомобіля

15/03/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, затримали оперуповноваженого одного з райвідділів поліції Дніпра під час отримання 1000 доларів США від місцевого мешканця. 

Затримання проводилось за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Дніпропетровській області та Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України.

За попередніми даними, працівники поліції затримали місцевого мешканця за вирубку сухих дерев у лісопосадці в межах населеного пункту та вилучили автомобіль «Газель», в який він складав деревину. Згодом за повернення автомобіля один з оперуповноважених почав вимагати 1000 доларів США.

Неправомірну вигоду працівник поліції отримав у службовому кабінеті, після чого сховав у гаражному боксі. Під час обшуку боксу на території відділу поліції отримані гроші  виявили та вилучили. Оперуповноваженого поліції затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання щодо повідомлення оперуповноваженому про підозру за попередньою кваліфікацією «вимагання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 статті 368 Кримінального кодексу України). 

У разі доведення вини, працівнику поліції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади терміном до 3 років.