У провадженнях ДБР є 307 обвинувальних вироків суду – Роман Труба

17/07/2019

Сьогодні майже 10 тисяч проваджень, в яких ДБР проводить досудове розслідування. 1600 проваджень з обвинувальним актом скеровано до суду. Винесено 307 обвинувальних вироків суду. Про це на брифінгу повідомив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

Він звернув увагу, що одним із пріоритетних напрямів роботи ДБР є розслідування катувань та перевищення влади із застосуванням насильства працівниками правоохоронних органів.

Сьогодні ДБР здійснює досудове розслідування:

– у 964 провадженнях за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством (ч.2 ст. 365 Кримінального кодексу України);

– у 44 провадженнях за фактами катувань.

«У всіх провадженнях, де доведено перевищення влади із застосуванням насильства до людини, ми будемо скеровувати до суду обвинувальні акти», – наголосив Роман Труба.

Коментуючи інші провадження в ДБР, він повідомив, що наразі проводиться досудове розслідування у 11 кримінальних провадженннях щодо можливих неправомірних дій колишнього керівництва держави.

«Це провадження – від можливої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, до можливого втручання у діяльність суддів», – додав Директор ДБР.

Зокрема, сьогодні, 17 липня, Петро Порошенко як свідок був викликаний на допит у провадженні щодо можливого ухилення від податків та подальшої легалізації доходів під час продажу «Заводу «Кузня на Рибальському». Проте у зв’язку з виборчою кампанією він не зміг з’явитися на допит.

«Ми викличемо його повторно після 21 липня», – сказав Роман Труба. При цьому він наголосив, що в рамках цих проваджень нікому не було оголошено підозр.

«Усі учасники провадження знаходяться в рівних умовах. Саме Петро Порошенко має бути зацікавлений у наданні показів для того, щоб досудове розслідування було повним та незаангажованим. Він буде повторно викликаний на допит, і я розраховую, що він прийде», – Р.Труба.