У Полтаві судитимуть двох оперуповноважених, які вимагали 10 тисяч грн за допомогу в уникненні кримінальної відповідальності

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, завершили досудове розслідування стосовно двох оперуповноважених поліції, підозрюваних в отриманні 10 тисяч гривень за вплив на слідчого.

Досудовим розслідування встановлено:

  • оперуповноважений та старший оперуповноважений сектору кримінальної поліції Кобеляцького відділу ГУ Нацполіції в Полтавській області вимагали у громадянина 10 тисяч гривень за вплив на слідчого;
  • за кошти правоохоронці обіцяли повідомити слідчого про непричетність громадянина до крадіжки майна з приміщення «Укртелекому».

Результат: досудове розслідування завершено. Матеріали досудового розслідування передані для ознайомлення сторонам захисту, після чого будуть скеровані до суду.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди (ч. 2 ст. 3692 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід - Управлінням внутрішньої безпеки ДВБ Нацполіції.

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді штрафу від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.