У Києві затримано правоохоронців під час отримання 20 тисяч гривень неправомірної вигоди

24/07/2019

Слідчі теруправліня Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, затримали начальника одного з відділень Деснянського Управління поліції Головного управління Нацполіції в місті Києві та колишнього слідчого Печерського Управління поліції ГУ Нацполіції в місті Києві.

За попередньою інформацією:

  • начальник одного з відділень Деснянського Управління поліції ГУ Нацполіції в місті Києві та колишній слідчий Печерського Управління поліції ГУ Нацполіції в місті Києві вимагали та отримали 20 тисяч гривень;
  • гроші надавались за нестворення перешкод і невжиття заходів щодо припинення діяльності закладу державної лотереї «МСЛ».

Відбулося: затримання поліцейського та колишнього слідчого під час отримання ними неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Планується:

  • вирішення питання про вручення затриманим повідомлення про підозру;
  • обрання запобіжного заходу.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Оперативний супровід − Управління Служби безпеки України в місті Києві та Київській області, а також Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції України.

Санкція статті: у разі доведення вини затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.