У Києві затримано митника, який за гроші обіцяв безперешкодне митне оформлення автомобіля

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Києві, затримали головного державного інспектора поста «Спеціалізований» Київської митниці Державної фіскальної служби України, який вимагав і отримав неправомірну вигоду.

За попередньою інформацією:

  • митник вимагав і отримав 450 доларів США від громадянина України;
  • за неправомірну вигоду посадовець обіцяв організувати безперешкодне митне оформлення автомобіля марки «Хонда Сівік».

Відбулося: затримання митника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання неправомірної вигоди.

Наразі:

  • проводяться обшуки та інші невідкладні слідчі (розшукові) дії;
  • готується повідомлення затриманому про підозру;
  • готується клопотання до суду про обрання митнику запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Дарницького гарнізону Центрального регіону України. Оперативний супровід – Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України в місті Києві та Київській області.

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю, з конфіскацією майна.