У Харкові затримали поліцейських під час отримання 74 000 гривень від осіб, що робили «закладки» наркотичних речовин

Слідчі теруправління  Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, за оперативного супроводу управління Служби безпеки України в Харківській області, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Харківського гарнізону, та за сприяння Харківського управління внутрішньої безпеки Нацполіції  України затримали групу осіб у складі діючих та колишніх поліцейських. 

За попередньою інформацією, група осіб у складі працівників підрозділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків ГУ Нацполіції у Харківської області систематично вимагала та отримувала кошти від осіб, що робили так звані «закладки» наркотичних речовин за непритягнення їх до кримінальної відповідальності. 

У квітні цього року, в рамках кримінального провадження, задокументовано отримання неправомірної вигоди у сумі 40 тисяч гривень.

17 травня 2019 року, під час спецоперації правоохоронці затримали трьох учасників злочинного угрупування після отримання 74 тисяч гривень. Поліцейські затримані в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням такої вигоди  (ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Під час обшуків у затриманих, вилучено пігулки, ззовні схожі на наркотичний засіб «екстазі», які будуть направлені на експертизу. Тривають першочергові слідчі дії.

У разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років.