У Харкові затримали майора поліції під час отримання 5 тисяч доларів США

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, затримали майора поліції, старшого оперуповноваженого Управління карного розшуку ГУ Нацполіції у Харківській області, за вимагання та отримання неправомірної вигоди у розмірі 5 тисяч доларів США.

За попередньою інформацією, правоохоронець за 5 тисяч доларів США обіцяв сприяти у вирішенні питання щодо непритягнення харків‘янина до кримінальної відповідальності за розбій (ч.1 ст. 187 Кримінального кодексу України).

Слідчі ДБР затримали майора поліції після одержання неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Затримання відбувалось за оперативного супроводу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Харківській області. 

Процесуальне керівництво кримінального провадження здійснює військова прокуратура Харківського гарнізону.

Вирішується питання щодо повідомлення поліцейському про підозру у вичинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди, вчинене службовою особою) та обрання запобіжного заходу.

У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

Також слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Полтаві, перевіряють інформацію щодо причетності до цього злочину інших співробітників ГУ Нацполіції у Харківській області.