У Харкові затримали двох оперуповноважених Слобідського відділу поліції під час отримання 7 тисяч доларів США

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, затримали двох оперуповноважених кримінальної поліції Слобідського відділу поліції у ГУ Нацполіції у Харківській області під час отримання неправомірної вигоди розміром у 7 тисяч доларів США.

Затримання відбувалось за оперативного супроводу Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Харківській області та Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює військова прокуратура Харківського гарнізону Об'єднаних сил.

За попередньою інформацією, майор та старший лейтенант Слобідського відділу поліції вимагали 7 тисяч доларів США у мешканця Харкова, обіцяючи знищити матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, які проводилися відносно його родича. Це допомогло б чоловіку уникнути кримінальної відповідальності за збут та зберіганням наркотичних засобів (ст. 307, 309 Кримінального кодексу України).

Слідчі теруправління ДБР затримали обох правоохоронців після одержання обумовленої суми неправомірної вигоди в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

Вирішується питання повідомлення поліцейським про підозру в одержанні неправомірної вигоди, вчиненому службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.