У Харкові митника підозрюють у зловживанні службовим становищем, внаслідок чого бюджет України недоотримав майже 400 тисяч гривень

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, повідомили про підозру головному державному інспектору митного посту «Харків-Центральний» у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2. ст. 364 Кримінального Кодексу України).

 Митника підозрюють у вчиненні таких дій з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи всупереч інтересам служби, що завдало тяжких наслідків у вигляді ненадходження до держбюджету значної суми коштів.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Головне управління внутрішньої безпеки державної фіскальної служби України, процесуальне керівництво — Генеральна прокуратура України.

В ході досудового розслідування слідчими ДБР встановлено, що інспектор митного посту, незважаючи на вимоги чинного законодавства, самостійно, без направлення запитів до спеціалізованих підрозділів, прийняв рішення щодо неправильної класифікації пакувальної машини вартістю 16 мільйонів гривень. Машину на територію України ввезли із Німеччини. Внаслідок протиправних дій посадовця, митна ставка ввезеного товару була суттєво знижена, відтак державному бюджету України було завдано збитків на понад 391 тисячу гривень.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років зі штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.