Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

У Чернівцях ДБР припинило діяльність підпільних нарколабораторій з виробництва амфетаміну з мільйонним обігом (ВІДЕО)

09/03/2023

Працівники ДБР викрили у Чернівцях підпільні нарколабораторії, організатори яких виробляли амфетамін у великих масштабах. Щомісячний прибуток наркоділків складав у середньому 1 млн гривень.

За оперативною інформацією, у незаконному виробництві були задіяні 8 осіб. На Буковині ділки реалізовували психотроп через дилерів та так звані «закладки». В інших регіонах України через поштові відправлення, зокрема у районах, де ведуться бойові дії.

Працівники Бюро виявили дві нарколабораторії за місцями проживання фігуратів та провели там обшуки. Було вилучено майже 4 тисячі доз амфетаміну, понад 40 літрів та майже 50 кг різноманітних прекурсорів. Також виявлено кілька десятків одиниць обладнання для виготовлення наркотику.

В ході оперативних заходів виявлено 5 активних членів угрупування. Одного з них затримано «на гарячому» під час збуту наркотичних засобів. Робота триває. ДБР продовжує викривати інших причетних осіб, у тому числі й тих, хто організовував наркотрафік у прифронтових регіонах країни.

Встановлюються всі канали продажу наркотичних речовин та надходження прекурсорів для їх виготовлення.

Усім учасникам угрупування буде повідомлено про підозру у незаконному виробництві та збуті наркотичних засобів у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Нагадаємо, це уже не перша викрита масштабна схема виготовлення амфетаміну на Буковині. У вересні 2022 року працівники ДБР уже зупинили діяльність схожої нарколабораторії.