Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

У 2022 році ДБР викрило злочинів проти довкілля на понад 150 млн грн, з яких понад 100 млн буде відшкодовано (ІНФОГРАФІКА)

31/01/2023

Попри війну в Україні боротьба зі злочинами проти довкілля залишилася пріоритетним напрямком роботи Державного бюро розслідувань. У 2022 році працівники ДБР продовжили викривати та розслідувати злочини нечесних на руку посадовців та їх поплічників, які завдали значних збитків навколишньому середовищу та бюджетові держави.

Наочними результатами такої роботи ДБР стало направлення до суду 77 обвинувальних актів стосовно 126 осіб.

Протягом 2022 року ДБР здійснювало досудове розслідування у 641 кримінальному провадженні за фактом правопорушень проти довкілля. Також у 2022 році працівники ДБР повідомили про підозру 108 особам у межах розслідування екологічних злочинів.

Сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях становить понад 150 млн гривень. Під час досудового розслідування вже відшкодовано 29,8 млн гривень. Загалом для відшкодування завданих збитків працівники ДБР ініціювали арешт майна підозрюваних на суму 71 млн гривень.

Також працівники ДБР задокументували розмір неправомірної вигоди у кримінальних провадженнях за участі посадовців на понад 740 тис. гривень.

Особливого розголосу набули такі справи:

  • Працівники ДБР завершили досудове розслідування за фактом незаконних рубок лісу у Вінницькій області, які завдали збитків на 87 млн гривень
  • 39 мільйонів гривень збитків: ДБР оголосило підозри працівникам лісового господарства на Волині 
  • ДБР завершило розслідування стосовно інспектора Держрибагентства, який за гроші сприяв незаконному вилову білуги та севрюги на Одещині
  • ДБР викрило масштабну незаконну рубку лісу на Закарпатті, яка завдала збитків державі на 18 млн грн 
  • ДБР підозрює ексвисокопосадовця Держагентства з управління зоною відчуження у сприянні незаконній рубці дерев біля Чорнобиля на 15.5 млн грн та багато інших проваджень.

Державне бюро розслідувань наголошує: нажива на державному майні чи ресурсах держави, тим більше в умовах війни, це злочин, який не має виправдання. І між злочином та відповідальністю чиновника – дуже малий проміжок часу.