Трьох поліцейських судитимуть за перевищення влади

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, завершили досудове розслідування стосовно трьох патрульних поліцейських за фактом перевищення ними влади та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

 

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • у червні 2018 року у місті Маріуполі поліцейські під час патрулювання помітили чоловіка, який розпивав пиво поблизу дитячого майданчика;
  • на зауваження поліцейських він визнав свою провину та висловив готовність понести адміністративну відповідальність;
  • чоловік добровільно виконував вимоги правоохоронців щодо необхідності проведення огляду одягу, зокрема кишень;
  • не зважаючи на це, поліцейські без висунення законних вимог та попередження про застосування сили та спеціальних засобів, безпідставно застосували силу, надягли кайданки і доставили громадянина до відділення поліції.

 

Важливо: з метою прикриття протиправних дій поліцейські склали адмінпротокол про начебто невиконання потерпілим законної вимоги працівника поліції під час проведення поверхневої перевірки.

 

Результат: поліцейські обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень:

 

  • перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувались насильством, застосуванням спеціальних засобів, а також болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України);
  • внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

 

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Іллічівського районного суду м. Маріуполя.