Трьох патрульних з Дніпра судитимуть за побиття затриманих

03/02/2020

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно трьох співробітників Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області.  Правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, яке супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України). 

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у квітні 2019 року, патрульні затримали та доправили до райвідділу 59-річну жінку та її 35-річного сина, інваліда 3 групи, на яких скаржилися сусіди за начебто порушення громадського порядку. У відділі поліції, правоохоронці до жінки та її сина застосували фізичну силу. Одягнувши кайданки, один із поліцейських, сів на спину чоловіку,  викручував пальці на руці та наносив удари в обличчя. Літню жінку поставили на коліна та силою заводили її руки за спину. Коли жінка вже лежала обличчям до підлоги, патрульні кілька разів ударили її у тулуб та передпліччя.

За висновком судово-медичної експертизи, потерпілі отримали легкі тілесні ушкодження.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Дніпропетровської області. Оперативний супровід — Дніпропетровське управління ДВБ Нацполіції України.

У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.