Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Тримання під вартою або застава у 630 та 420 тис грн — суд обрав запобіжний захід поліцейським, підозрююваним у «кришуванні» вирубки лісу

14/05/2020

Октябрський районний суд міста Полтави обрав запобіжний захід начальнику одного з відділів поліції ГУ Нацполіції в Харківській області та його заступнику. За рішенням суду підозрюваних триматимуть під вартою із можливістю внесення застави. Для начальника відділу поліції застава складає 630 тис грн, а його заступника — 420 тис грн.

Нагадаємо, правоохоронці підозрюють у створенні групи чисельністю понад 30 осіб, яка без дозвільних документів здійснювала незаконну вирубку деревини цінних порід на території держпідприємства «Жовтневе лісове господарство» та на територіях земель запасу, що не перебувають на балансі лісового господарства. За попередніми підрахунками, державі було завдано збитків на суму понад 850 тисяч гривень.

Крім цього, правоохоронці домовлялися із місцевими поліцейськими про неперешкоджання вільному пересуванню транспорту з деревиною до лісопереробних пунктів Харківської області та за її межами.

Також слідчі ДБР задокументували факт вимагання правоохоронцями 100 тисяч гривень неправомірної вигоди від учасника незаконної вирубки деревини. За гроші вони обіцяли вирішити питання щодо непритягнення його та інших осіб до кримінальної відповідальності.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Харківське управління ДВБ Нацполіції.

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.