Торгівля «під наглядом» - на Рівненщині начальник управління Держагентства та посередник постануть перед судом

07/04/2021

ТУ ДБР у Хмельницькому завершило досудове розслідування відносно начальника управління одного з Державних агентств у Рівненській області. До суду скеровано обвинувальний акт.

Встановлено, що посадовець через цивільну особу одержував неправомірну вигоду від підприємця. За щотижневу «плату» у сумі 1 000 грн посадовець обіцяв забезпечити невжиття адміністративного впливу за незаконну торгівлю об’єктами тваринного світу.

29 січня 2021 року, після одержання чергового траншу неправомірної вигоди, чиновника та посередника затримано.

Наразі очільник Управління відсторонений від займаної посади.

Таким чином, посадовець обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України). Посередник обвинувачується у пособництві вказаному злочину (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала Рівненська обласна прокуратура, оперативний супровід – УСР в Рівненській області ДСР Нацполіції.