Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Територія збуту – уся країна: на Буковині ДБР викрило та припинило діяльність масштабного виробництва амфетаміну (ВІДЕО)

29/09/2022

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу із виявлення каналів виготовлення та збуту наркотичних і психотропних речовин. Боротьба із наркотрафіком набуває особливо важливого значення під час війни, оскільки підриває обороноздатність України зсередини.

У Чернівецькій області працівники ДБР виявили та зупинили масштабне виробництво наркотиків. Нелегальна лабораторія у промислових масштабах виготовляла амфетамін, який потім продавали в усіх регіонах України, в тому числі у прифронтових районах.

Продаж наркотичних засобів відбувався через месенджери, потім їх передавали за допомогою «закладок» чи поштових відправлень. Слідством встановлено близько півтисячі фактів відправлення наркотичних засобів через поштових операторів.

27 вересня 2022 року ДБР провело обшуки за можливим місцем виготовлення й зберігання психотропів, а також місцем проживання осіб, причетних до вказаного злочину.

Працівники ДБР виявили та вилучили лабораторне обладнання та прекурсори, цистерни з реагентами, які використовують для виготовлення психотропних речовин та понад 5 тисяч готових доз амфетаміну.

Також під час збуту чергового пакунку з амфетаміном «на гарячому» було затримано реалізатора, який здійснював гуртові закупки у лабораторії та перепродавав наркотики.

Загалом до функціонування нелегальної лабораторії було залучено приблизно 10 осіб, повне коло учасників буде встановлено слідством. Тривають перевірки осіб, які забезпечували функціонування «бізнесу» в інших областях. Слідство триває.

Затриманому вже повідомлено про підозру у незаконному виробництві та збуті наркотичних засобів у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 КК України).

Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Нагадаємо, що нещодавно працівники ДБР спільно із іншими правоохоронними органами викрили мешканця Дніпра, який організував постачання та продаж наркотичних засобів на територіях, у тому числі, поблизу ведення бойових дій. 

З початку російської агресії працівники ДБР та Національної поліції України розпочали розслідування у понад 270 кримінальних провадженнях щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів серед населення прифронтових районів.