Судитимуть експоліцейського Житомирщини, який «зливав» персональні дані громадян

25/05/2021

До суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього дільничного офіцера поліції одного із відділів поліції ГУ Нацполіції в Житомирській області.

ТУ ДБР у Хмельницькому за сприяння ДВБ Нацполіції встановило, що з червня до серпня 2020 року правоохоронець передавав стороннім особам інформацію, що міститься в базі даних «Інформаційний портал Національної поліції України».

Через власну електронну пошту та месенджери він пересилав «замовникам» персональні дані громадян України, зокрема: ПІБ, дати народження, місця реєстрації та проживання, а також інформацію щодо вчинених правопорушень.

Наразі він звільнений із лав Нацполіції України.

19 квітня 2021 року поліцейському було повідомлено про підозру.

Правоохоронець обвинувачується у несанкціонованому копіюванні та збуті інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчиненому особою, яка має право доступу до такої інформації, вчинених повторно (ч. 2 та ч. 3 ст. 362, ч. 1 та ч. 2 ст. 361-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура, оперативний супровід – Житомирське управління ДВБ НП України.