Судитимуть членів угруповання, які під виглядом поліцейських шантажували чоловіків за начебто «розваги з неповнолітнім»

12/07/2021

Працівники Територіального управління ДБР Миколаєва завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно 5 членів організованої злочинної групи, які під виглядом поліцейських вимагали гроші з потерпілих.

27-річний мешканець Одеси залучив до угруповання трьох товаришів та поліцейського із Києва.

Вони через соцмережі для людей з нетрадиційною орієнтацією заманювали чоловіків до орендованих приміщень, де прихованою камерою знімали їх розваги з одним із учасників угруповання.

Потім члени групи забігали у кімнату, називали себе поліцейськими, звинувачували потерпілих у розбещенні неповнолітнього та вимагали у них гроші для уникнення від відповідальності.

За такою схемою протягом січня – лютого 2021 року угруповання ошукало трьох потерпілих на 75 тис. гривень.

Крім того, під час обшуків у членів групи виявлено та вилучено наркотики та вибухову речовину.

Члени організованої злочинної групи обвинувачуються у незаконному позбавленні волі, вимаганні, незаконному поводженні зі зброєю, незаконному зберіганні наркотичних речовин, присвоєнні владних повноважень (за ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 309, ч. 2 ст. 353 КК України).

Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська обласна прокуратура, оперативний супровід – Нацполіція України