Суддя, слідчий поліції та адвокат за гроші повертали арештоване майно бурштинокопачам

23/08/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, викрили злочинну схему співпраці судді Олевського районного суду, адвоката та слідчого місцевого відділу поліції. За неправомірну вигоду вони повертали арештоване майно бурштинокопачам в Олевському районі Житомирської області.

За попередньою інформацією:

Адвокат у змові із суддею Олевського районного суду Житомирської області з метою одержання неправомірної вигоди вимагали від фізичної особи 1000 доларів США. Відомо, що з цієї суми:

  • 600 доларів США за ухвалення суддею рішення про повернення вилученої працівниками Олевського ВП ГУ Національної поліції в Житомирській області мотопомпи для видобутку бурштину;
  • 400 доларів США за повернення суддею вилученого працівниками згаданого відділу поліції автомобіля.

Сприяти у прийнятті Олевським районним судом Житомирської області рішення про повернення вилученого майна зобов’язалась слідча Олевського відділення поліції Коростенського відділу поліції ГУНП в Житомирській області. Вступивши у змову з адвокатом, вона обіцяла підробити документи для потрібного рішення суду.

Наразі слідчими проведено санкціоновані обшуки:

  • у приміщеннях Олевського районного суду;
  • в Олевському відділенні поліції Коростенського ВП ГУ Нацполіції в Житомирській області;
  • у двох адвокатів, що працюють у м. Олевськ;
  • за місцем проживання судді Олевського районного суду;
  • у слідчої Олевського відділення поліції.

За результатами слідчих дій:

  • у слідчої вилучено матеріали кримінального провадження, в межах якого вилучалось майно особи;
  • зафіксовано внесення змін до постанови про закриття провадження в частині вирішення долі речових доказів та проведення інших слідчих дій у закритому кримінальному провадженні;
  • виявлено та вилучено грошові кошти, зокрема ті, що передавались як неправомірна вигода.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення вказаним особам про підозру.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області, оперативний супровід - Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у раз доведення вини учасникам злочинної схеми загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.