Столичного поліцейського судитимуть за перешкоджання журналістській діяльності (ВІДЕО)

01/07/2021

Слідчі Теруправління ДБР Києва завершили досудове розслідування стосовно столичного патрульного поліції, який умисно перешкоджав професійній діяльності журналіста «Громадського телебачення».

Наприкінці квітня 2020 року під час прямого ефіру з акції протесту підприємців поліцейський вибив з рук журналіста мобільний телефон і переламав стабілізатор.
Також поліцейський не представився журналісту та не роз’яснив йому вимоги щодо обмежень пересування у зв’язку із карантинними обмеженнями через COVID-19.

Журналіст намагався пояснити, що вибір локації у зеленій зоні зумовлений виключно службовою необхідністю для кращого ракурсу ведення трансляції. Проте поліцейський проігнорував його аргументи та виштовхнув на тротуар.

Правоохоронець обвинувачується в:

  • умисному перешкоджанні здійсненню журналістом законної професійної діяльності, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища (ч. 3 ст. 171 КК України);
  • умисному пошкодженні майна, що належить журналісту, у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності (ч. 1 ст. 3471 КК України).

Йому може загрожувати покарання у вигляді штрафу від 1 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.

Процесуальний супровід у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – ДВБ Національної поліції.