Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Спростування! ДБР ніколи не допомагало росіянам чи будь-кому іншому красти майно жодного українського підприємства

27/04/2023

25 квітня 2023 року у низці ЗМІ поширено інформацію про, начебто, сприяння ДБР представникам держави-агресора у перереєстрації на їхню користь українського підприємства ТДВ «Київміськсантехмонтаж».

Повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності та спотворює справжній стан справ і має на меті вплинути на хід розслідування в інтересах певних осіб.

Насправді працівники ДБР, за заявою приватного нотаріуса, здійснюють досудове розслідування щодо погроз їй, начебто, з боку представників правоохоронних органів з вимогою не вчиняти жодних дій стосовно виявлених фактів привласнення чужого майна (ч. 2 ст. 365 КК України).

Підприємство ТДВ «Київміськсантехмонтаж» розташоване в середмісті Києва, поряд з елітними новобудовами.

У ході слідства встановлено, що до нотаріуса звернувся громадянин України, мешканець Луганської області з проханням перереєстрації майна за «довіреностями» від двох співвласників підприємства. На підставі наявних документів нотаріус розпочала реєстраційну дію щодо зміни власників майнового комплексу. При цьому було змінено і керівника підприємства — на уродженку та мешканку Луганської області.

Пізніше до Міністерства юстиції звернулися попередні власники, стверджуючи, що вони не видавали жодних доручень на вчинення реєстраційних дій. За результатами розгляду звернення Мін'юст скасував правочини нотаріуса й на теперішній час ТДВ «Київміськсантехмонтаж» знову належить колишнім власникам.

Тож, у даному провадженні не фігурує жоден представник країни-агресора, натомість перевіряється інформація щодо законності зміни організаційної форми власності ВАТ «Київміськсантехмонтаж» та законність дій нотаріуса і легітимність виданих довіреностей.

Розслідування кримінального провадження триває. Всі винні понесуть відповідальність перед законом.