«Сприяння» переміщенню товарів за гроші – ДБР повідомило про підозру прикордоннику Білгород-Дністровського загону

23/04/2021

Державне бюро розслідувань ліквідувало в Одеській області незаконну схему по систематичному переміщенню товарів через державний кордон України.

ТУ ДБР у Миколаєві повідомило про підозру виконувачу обов’язків начальника одного з відділень Білгород-Дністровського прикордонного загону.

Встановлено, що він у змові з іншими службовими особами за гроші сприяв переміщенню товарів через кордон поза межами пункту пропуску. Неправомірну вигоду прикордонник отримував через цивільну особу-посередника.

Таким чином, прикордоннику та посереднику повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України), також вирішується питання щодо обрання вказаним особам запобіжних заходів.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

ДБР встановлює причетність інших службових осіб Державної прикордонної служби до вказаного злочину.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Білгород-Дністровська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері. Оперативний супровід – ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області та ГВВБ «Південь» Держприкордонслужби України.