Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

Сприяли окупації Криму: ДБР повідомило про підозру 2-м військовослужбовцям та 4-м керівникам каральних органів на півострові

20/09/2022

ДБР веде послідовну та змістовну роботу по притягненню до відповідальності колишніх правоохоронців та військових, які у 2014 році зрадили присязі українському народові, перейшли на бік ворога та допомагали рф окупувати Крим.

За матеріалами ДБР заочно повідомлено про підозру колишнім правоохоронцям, які у 2014 році перейшли на бік ворога під час окупації Криму.

У лютому-квітні 2014 року четверо із фігурантів прийняли пропозицію від окупантів та очолили «управления мвд росии по городу Симферополю», «управление мвд росии по городу Ялте», «мо мвд росии Джанкойский», «управления мвд росии по городу Керчи».

Також ДБР заочно повідомило про підозру двом колишнім військовослужбовцям, які у березні 2014 року не виконали наказ про перебазування до Запоріжжя та залишилися на території тимчасово окупованого Криму.

Вони подали письмові рапорти на адресу окупаційного командування, прийняли військову присягу на вірність державі-агресору та почали служити в російській структурі під назвою «Государственный авиационный научно-испытательный центр 929 глиц ввс вс рф».

Колишнім правоохоронцям повідомлено про підозру у держзраді, колишнім військовим – у держзраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 408 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Злочини проти основ національної безпеки не мають терміну давності і зрадники обов’язково будуть відповідати перед законом.